БТІ підігрівають ажіотаж довкола відміни своєї "монопольки"

Опубліковано: 2012-12-12 Переглянуто: 626 Автор: expres.ua
Біля відділень БТІ безкінечні черги: люди поспішають зареєструвати всю придбану нерухомість до кінця року.

Бо геть не розуміють нововведень, що діятимуть вже з 1 січня. Відтепер документи на нове житло видаватиме не бюро технічної інвентаризації, а спеціальні реєстратори Укрдержреєстру, а от угоди купівлі-продажу вже зареєстрованого житла оформлятимуть нотаріуси, розповідає Віталій Захаров, «ФАКТИ», ICTV

Більше того, саме вони тепер засвідчуватимуть і право власності на нерухомість. На все піде, начебто день, а не більше місяця, як тепер.

«На виході від нотаріальної контори або від приватного нотаріуса громадянин вже є власником, є на руках у нього договір купівлі-продажу, і є витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно», - запевняє заступник директора департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Укрдержреєстру Анатолій Лещенко.

Це має спростити заплутану і тривалу процедуру оформлення прав власності.

Однак в БТІ переконують: легше все одно не стане. Адже досі людина вистоювала в черзі лише до них, тепер змушена буде йти ще й до реєстратора. «Все одно людина має звертатися до БТІ, тобто покращення – полегшення ніякого не наступить, людина іде до нотаріуса, потім дає запит до БТІ, людина знову іде до БТІ, потім ще замовляє в БТІ технічний паспорт, потім знову іде до нотаріуса. Така буде система», - заявляє заступник начальника Київського міського бюро технічної інвентаризації Дмитро Мартиш.

Приватні нотаріуси переконані, з новими зобов’язаннями впораються. Державним буде складніше, адже на одну угоду треба від 3 годин, а такого часу у держструктур з їхніми завантаженням немає. Хоча найбільше питання поки що для всіх нотаріусів - нормативно-правова база, якої досі і в очі не бачили, і складна комп’ютерна програма.

«Тут постають питання такі практичні, нам показали ідеальний варіант, коли один продавець, один покупець, один об’єкт майна, а є ситуації, різні коли є частки спільне – сумісне, спільне – часткове, декілька продавців, покупців, тобто є варіанти», - каже нотаріус Ольга Нікульшина.

І вони ніде та ніким не прописані,тож, нотаріуси поки що навіть не знають, у кого просити поради. Натомість у Держреєстрі запевняють, що все врахували. Просто фахівцям та й звичайним людям потрібен час, аби звикнути до нової процедури. А вона простіша і абсолютно надійна.

Та люди знають своє – і зранку до ночі все одно штурмують БТІ.