Уряд підготував законопроект, яким зобов\'яже ріелторів отримувати сертифікати і підвищувати свою кваліфікацію кожні три роки.
При цьому їх послуги не зможуть коштувати більше 3% від вартості нерухомості, яку вони шукають.
Про це йдеться в оприлюдненому Мінекономрозвитку і торгівлі у понеділок законопроекті \"Про особливості ведення ріелторської діяльності\", пише газета \"Комерсант-Україна\".
Профільного закону у ріелторського бізнесу поки немає, що, на думку МЕРТ, призвело до надання послуг на напівлегальних умовах і виникнення \"чорних\" і \"сірих\" маклерів, метою яких є шахрайство.
Щоб легалізувати бізнес, в уряді запропонували ввести сертифікацію діяльності - документ видаватиметься безстроково, але кожні три роки ріелтор буде зобов\'язаний пройти курси підвищення кваліфікації.
Невиконання цієї вимоги стане підставою для анулювання сертифікату.
Почати роботу в даній сфері ріелтор не зможе без вищої освіти та стажу (мінімум 1 рік), а також реєстрації в держреєстрі суб\'єктів ріелторської діяльності.
Реєстр буде вести Мінекономрозвитку, яке буде брати плату в три неоподатковуваних мінімуми (51 гривня).
Буде заборонена робота ріелторів без наявності договору страхування його цивільно-правової відповідальності - Кабмін буде встановлювати мінімальну страхове покриття.
Серед іншого законопроектом передбачено тарифне держрегулювання вартості ріелторських послуг - не більше 3% від ціни нерухомості.
За словами голови Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) Сергія Злидня, зараз вартість послуг коливається від 2,5% до 5%.
Мінекономрозвитку зазначає, що дохід європейського ріелтора в середньому становить 3,5% комісійних від вартості нерухомості, в США агент отримує 3,5-10% залежно від законодавства штату.