Влада
четвер 03 жовтня, 2013, 10:00
210
-a A+

Держінформ’юст заявляє про рейдерське захоплення держреєстрів

Колектив Держінформ’юсту заявляє про рейдерське захоплення підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції.

Про це йдеться у відкритому зверненні колективу, надісланому «Українській правді».

«Від імені трудового колективу Держінформ’юсту офіційно повідомляю Вас, що відбулася не просто хакерська атака, а рейдерське захоплення державних реєстрів – тобто, усієї конфіденційної інформації про громадян України, невідомими особами», – йдеться у зверненні.

«23 вересня 2013 року був призначений новий керівник Держінформ’юсту Богданов Л.В.

У перший же день роботи новий директор дав вказівку про копіювання всієї інформації баз даних, яке здійснювалося сторонніми людьми, що не є працівниками нашого підприємства», – наголошується у документі.

«Під час копіювання інформації, ці приведені Богдановим Л. В. «хакери» зламали програмне забезпечення одного з серверів, чим і спричинили повну зупинку роботи усіх реєстрів», – сказано в повідомленні.

«Хочемо зауважити, що зміни керівництва відбулася дивним чином, що нагадувало силовий захват (невідомі люди зі зброєю, агресивна поведінка щодо працівників, блокування приміщень). Можливо, поясненням таких зухвалих, але непрофесійних дій може бути те, що у якості керівника служби безпеки Богданов привів на підприємство відомого рейдера, який спеціалізується на захопленні квартир громадян та злочинах у сфері нерухомості – Малєту Сергія Вікторовича», – зазначається у зверненні.

«Щиро сподіваюся на те, що нас почують і керівництво держави вживе заходів, щоб навести порядок і не допустити крадіжки даних з реєстрів», – зазначив заступник гендиректора Вадим Хоруженко.

Як уточнив Хоруженко у коментарі, Держпідприємство є реєстратором 18 держреєстрів.

«У першу чергу це реєстр прав власності на нерухомість, де реєструються права на об’єкти нерухомості громадян, юридичних осіб. Тут міститься інформація про арешти, заборони, здійснюються перевірки наявності і відсутності арештів і заборон. Це реєстр виконавчих проваджень. Реєстр, в якому фіксується інформація про вчинені нотаріальні дії – довіреності, наприклад. Реєстрація шлюбів, народжень, смертей. Багато реєстрів, у тому числі й ті, які використовуються банками при наданні кредитів», – повідомив Хоруженко.

На питання, хто може стояти за таким захопленням, він повідомив, що підприємству з липня 2013 року не перераховують кошти, передбачені на його фінансування.

«Ці кошти хтось, мабуть, захотів прибрати до своїх рук. В бюджеті кошти наявні для фінансування, але підприємству вони не перераховуються», – зазначив Хоруженко.

 

Новини Кіно
Завантаження...
новини redtram
Завантаження...